Dzisiaj obchodzimy Narodowe Święto Nieodległości z tej okazji w regionie odbywały się liczne uroczystości.
W Szubinie uczestniczyłam w uroczystościach zorganizowanych przez struktury PiS na Starym Rynku, gdzie wspólnie z mieszkańcami śpiewaliśmy pieśni patrtiotyczne. W trakcie można było zachwycać się wspaniałymi rogalami marcińskimi i kawą.
W Bydgoszczy odprawiona została msza święta w intencji ojczyzny, po której przeszliśmy ulicami miasta we wspólnym marszu pod pomnik na Plac Wolności. Tam złożyliśmy wiązanki kwiatów upamiętniając Bohaterów Narodowych. Premier Beata Szydło skierowała do mieszkańców regionu list, który odczytał wojewoda kujawsko-pomorski. – W tym szczególnym dniu obchodzonym, tak uroczyście także tu na ziemi kujawsko-pomorskiej, oddajemy hołd bohaterom naszej niepodległości.
11 listopada to także okazja do uhonorowania zasłużonych Polaków. W Bydgoszczy działacze społeczni, regionalni członkowie opozycji demokratycznej oraz historycy bydgoskiej delegatury IPN otrzymali nadawane przez Prezydenta RP państwowe odznaczenia.
W tym dniu także odbyło się spotkanie Komitetu Budowy pomnika Żołnierzy Wyklętych, powstałego z inicjatywy Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Pomnik ma być odsłonięty w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, na skwerze Leszka Białego przy ul. Markwarta. Miło mi poinformować, że zostałam członkiem Zarządu w Komitecie Budowy pomnika Żołnierzy Wyklętych.