Ogólnopolski Challenge czyli Mali Bohaterowie w Bydgoszczy!
Dziś wspólnie z Tomaszem Latosem – kandydatem na prezydenta Miasta Bydgoszczy oraz Stowarzyszeniem Sport Life otworzyłam drugi w regionie bieg z przeszkodami dla dzieci.
Ponad 130 dzieci ze Szkoły Podstawowej z Łochowa, Białych Błot i Sp4 z Bydgoszczy wzięło udział w profesjonalnym biegu z przeszkodami.
To cykl imprez sportowych dla dzieci pod patronatem Wiceministra Sportu Jarosława Stawiarskiego, przy udziale Stowarzyszenia SPORT LIFE , które to powołało do życia inicjatywę Little Heroes.
Inicjatywa ma za zadanie propagowanie sportu oraz aktywności fizycznej dzieci, młodzieży oraz dorosłych w oparciu o terenowe biegi z przeszkodami.
A bardzo często w małych miejscowościach objawiają się talenty sportowe. Dlatego to ma być to początek przygody ze sportem, rywalizacją, walką z własnymi ograniczeniami, a czasem nawet lękami. Każdy będzie mógł się przekonać, że może stać się bohaterem dla swojej szkoły, miejscowości, klasy, wychowawców ale przede wszystkim dla samego siebie.
Zabawa poprzez sport, rywalizację oraz wsparcie kolegów ze szkoły ma zbudować w każdym dziecku pewność siebie, miłość do sportu oraz umiejętność działania w grupie.

Fot.Olek Ryska