Powstanie olimpijski basen „Astoria” w Bydgoszczy.
W dniu 6 czerwca na konferencji prasowej poinformowaliśmy o przekazanej dotacji w wysokości 25 mln zł dla Bydgoszczy na rewitalizację kompleksu sportowego Astoria wraz z budową 50-metrowego krytego basenu. Dofinansowanie zostało udzielone przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu.
Warto dodać, że w ramach tego Programu Ministerstwo Sportu i Turystyki przyjęło jako jeden z priorytetów wybudowanie w każdym województwie przynajmniej jednego basenu o wymiarach olimpijskich (dł. 50m). Dzięki działaniom Ministerstwa w ostatnim czasie braki w pływackiej bazie sportowej były sukcesywnie uzupełniane.
Jednym z 3 województw bez basenu o wymiarach olimpijskich pozostawało woj. kujawsko-pomorskie.
Dzięki naszym zabiegom i staraniom – posła Latosa i mojemu Ministerstwo Sportu przyznało dotację w wys. 25 mln zł na krytą pływalnię olimpijską i rewitalizację kompleksu Astoria (koszt inwestycji to ok. 100 mln zł).
Region będzie dysponował nowoczesnym obiektem pierwszym w województwie z 50-metrowym basenem olimpijskim.
Dofinansowanie, jakie uzyskaliśmy jest to najwyższe dofinansowanie przyznane w tym roku przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu.
Dziękujemy Panu Ministrowi Witoldowi Bańce i Wiceministrowi Jarosławowi Stawirskiemu za merytoryczne rozmowy, za zrozumienie potrzeb Bydgoszczan i wszystkich mieszkańców z naszego regionu.