Rocznica Programu 500+

      Możliwość komentowania Rocznica Programu 500+ została wyłączona

W dniu 1 kwietnia miałam zaszczyt uczestniczyć z Panią Premier Beatą Szydło oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Panią Elżbietą Rafalską w spotkaniu z mieszkańcami gminy Koneck, gdzie zorganizowany był festyn rodzinny z okazji rocznicy Programu 500 plus.
Program był wielkim zobowiązaniem wyborczym, który narodził się w czasie spotkań z mieszkańcami w czasie kampanii wyborczej.
Szefowa rządu zapewniła, że program 500 plus będzie nadal działał, a jego realizacja w tym roku przebiega bez zakłóceń.
Według badań dzięki programowi o 94 proc. zmalało ubóstwo wśród dzieci. Wszystkie dane wskazują, że z miesiąca na miesiąc w Polsce rodzi się coraz więcej dzieci.
Obecna na spotkaniu minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska podkreśliła, że podstawowe cele programu, czyli wzrost liczby urodzeń, redukcja ubóstwa i szeroko rozumiana inwestycja w rodzinę – są realizowane.
Poprzez politykę prorodzinną rządu pani premier Beaty Szydło w sposób istotny, wymierny, konsekwentny i wieloletni wspieramy polskie rodziny.
Z programu 500 plus korzysta 2 mln 560 tys. rodzin, dzieci jest w tych rodzinach 3 mln 820 tys. Ogólnie program wspiera 55 proc. wszystkich polskich dzieci do 18 roku. Do końca lutego rząd wydał na cały program 21 mld zł.
W województwie Kujawsko-Pomorskim z Programu korzysta 143 tys.rodzin.
Dziś także w Toruniu odbyła się konferencja „Firmy rodzinne szansą polskiej gospodarki” zorganizowana w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej, na której Pani Premier wraz z Panią Minister podsumowały rok funkcjonowania programu „500 plus”. – To pierwsza rocznica wprowadzenia w życie programu, który ma przełomowe znaczenie – mówiła szefowa rządu podczas konferencji.