Posłowie Platformy Obywatelskiej głosowali za utrzymaniem takiego stanu rzeczy. Chcą żebyśmy jedli to czego nie chcą jeść konsumenci w krajach zachodnich. PiS głosował za „ta sama marka i ten sam skład”. Mówimy kategoryczne nie nierównemu traktowaniu Polek i Polaków!

Ten sam produkt kupiony na zachodzie UE ma lepszy skład. Tak jest obecnie i tego też chcieli Posłowie Platformy Obywatelskiej. Dla przykładu na Słowacji w niektórych przebadanych mięsach i paluszkach rybnych znaleziono więcej soli i mniej mięsa niż w tych sprzedawanych w Austrii. Z kolei Czeskie płatki śniadaniowe zawierały mniej witamin i kakao niż niemieckie. Różnice stwierdzono także między Nutellą, kawą Jacobs i herbatą Nestea. Sprzedawana w obu krajach pod tą samą nazwą mielonka firmy Tulip okazała się zupełnie innym produktem (czeska zawierała mięso drobiowe, a niemiecka – wieprzowe).
Z kolei Posłowie Prawa i Sprawiedliwości sprzeciwiają się takim praktykom i głosowali przeciwko takiemu traktowaniu polskiego konsumenta!