W dniu 6 kwietnia gościliśmy w Bydgoszczy Pana Jarosława Zielińskiego wiceministra spraw wewnętrznych i administracji. Najpierw w Urzędzie Wojewódzkim minister wręczył promesy finansowe dla samorządów na sfinansowanie usunięcia szkód wywołanych nawałnicą w ubiegłym roku, a później w Szkole Podoficerskiej Państwowej Straży Pożarnej uczestniczył w przekazaniu samochodów jednostkom PSP z województwa kujawsko-pomorskiego oraz zainaugurował kampanię „Stop pożarom traw”.
Promesy finansowe na projekty związane z usuwaniem szkód w infrastrukturze komunalnej powstałych w wyniku nawałnicy otrzymało dziesięć gmin i powiatów naszego województwa.
Łączna wartość wręczonych promes to 55.703.500 zł. W ramach przyrzeczonej dotacji wykonane zostaną między innymi: budowa Przedszkola Publicznego w Gostycynie (II etap), remonty dachów trzech świetlic wiejskich w gminie Koronowo oraz przebudowa i remonty dróg gminnych i powiatowych o łącznej długości około 89 km. Przekazane promesy wspomogą też usuwanie szkód, jakie powstały w powiatach sępoleńskim i tucholskim, a także w gminach Bytoń, Cekcyn, Gostycyn, Koronowo, Lubiewo, Nakło nad Notecią, Sępólno Krajeńskie i Sośno.
W uroczystościach wzięli udział komendant główny PSP gen. brygadier Leszek Suski, parlamentarzyści, komendanci policji i straży pożarnej.
Wiceminister Jarosław Zieliński podczas pobytu w Bydgoszczy odwiedził również Szkołę Podoficerską Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy, gdzie zainaugurował kampanię „Stop pożarom traw” oraz przekazał samochody jednostkom PSP z naszego województwa.
Fot. Jacek Nowacki