Podczas oficjalnej wizyty w Czarnogórze, delegacja Polska złożyła wizytę w Ministerstwie Gospodarki w Podgoricy.
Spotkaliśmy się z Sekretarzem Stanu ds. Energii Panem Nicola Vujoviciem, i Dyrektorem Generalnym w Dyrekcji ds. Górnictwa i Badań Geologicznych Panią Biljana Jestrović.
W trakcie rozmów poruszaliśmy kwestie dotyczące energetyki i górnictwa. Mówiliśmy o naszym głównym surowcu energetycznym- węglu i ważnych inwestycjach w zakresie energetyki i innowacjach. Jako członek Komisji Energii i Skarbu Państwa podkreślałam przeprowadzoną przez Sekretarza Stanu Grzegorza Tobiszowskiego reformę górnictwa i jej historyczny sukces – bardzo pozytywnie ocenioną przez Bank Światowy.
Sekretarz Stanu ds. Energii Nicola Vujovic nie krył zadowolenia z naszej wizyty. Zaproponował współpracę w zakresie górnictwa i chęć nawiązania współpracy z Ministrami Krzysztofem Tchórzewskim i Grzegorzem Tobiszowskim oraz polskimi firmami z branży energetycznej i górniczej.
Minister Energii z Czarnogóry wyraził chęć przyjazdu do Polski i nawiązania współpracy.
Spotkaliśmy się również z Ministrem Kultury Panem Aleksandar Bogdanović, który nawiązał do rozpoczętej współpracy z Wicepremierem Glińskim i przedstawicielami Czarnogóry w zakresie podpisania porozumienia o współpracy między krajami.

Dzień wcześniej spotkaliśmy się z Przewodniczącym Parlamentu Czarnogóry Panem Ivan Brajović oraz Wiceprzewodniczącym Bronimir Gvozdenović, a także z Przewodniczącym Komisji Turystyki, Rolnictwa, Ekologii i Planowania Przestrzennego parlamentu Czarnogóry dr Petar Ivanović.
Rozmawialiśmy o współpracy gospodarczej, przede wszystkim w obszarze turystyki, rolnictwa, ochrony środowiska, energetyki, górnictwa i infrastruktury. Wymieniliśmy też doświadczenia związane z pracą parlamentów obu krajów Polski i Czarnogóry.