Ogólnopolski Challenge czyli Mali Bohaterowie w Szubinie!
W Szubinie wspólnie z Karoliną Domżała -Kaczmarek kandydatką na burmistrza Szubina i Sebastianem Hałasem dyrektorem Zakładu Poprawczego oraz Stowarzyszeniem Sport Life otworzyłam pierwszy w regionie i w województwie bieg z przeszkodami dla dzieci.
Po raz pierwszy w naszym regionie ponad 130 dzieci ze Szkoły Podstawowej z Szubina, Kowalewa, Szkoły Specjalnej oraz wychowanków Zakładu Poprawczego wzięło udział w profesjonalnym biegu z przeszkodami.
To cykl imprez sportowych dla dzieci pod patronatem Wiceministra Sportu Jarosława Stawiarskiego, przy udziale Stowarzyszenia SPORT LIFE , które to powołało do życia inicjatywę Little Heroes.
Inicjatywa ma za zadanie propagowanie sportu oraz aktywności fizycznej dzieci, młodzieży oraz dorosłych w oparciu o terenowe biegi z przeszkodami.
A bardzo często w małych miejscach objawiają się talenty sportowe. Dlatego to ma być to początek przygody ze sportem, rywalizacją, walką z własnymi ograniczeniami, a czasem nawet lękami. Każdy będzie mógł się przekonać, że może stać się bohaterem dla swojej szkoły, miejscowości, klasy, wychowawców ale przede wszystkim dla samego siebie.
Zabawa poprzez sport, rywalizację oraz wsparcie kolegów ze szkoły ma zbudować w każdym dziecku pewność siebie, miłość do sportu oraz umiejętność działania w grupie.